Одноразовий посуд вдома: зручно, вигідно чи безглуздо?

пластиковая одноразовая посуда

Пластиковий посуд – це альтернативний варіант заміни керамічних виробів. Особливо актуальна на пікніках, урочистості, на дитячому дні народження і навіть у таких випадках, коли відключають воду. До того ж, сучасні варіанти одноразової тари мають стильний привабливий дизайн, що прикрасить будь-який стіл. Вагомою перевагою такого посуду є особиста гігієна. Купуючи таку тару, ви будете впевнені, що вона до вас не використовувалася.

Види одноразового посуду

пластиковая посуда дома

Спочатку виготовлення посуду виготовлялося з паперу. Далі до неї додалися вироби із пластику, в основі яких полістирол та поліпропілен. Обидва варіанти безпечні та нешкідливі для здоров’я та навколишнього середовища, а сучасні технології та обладнання дозволяє виготовляти одноразовий посуд під потреби клієнтів. Розглянемо більш детально кожен вид тари та її особливості.

Паперовий одноразовий посуд

Папірний посуд 100% відноситься до категорії екологічний. Характеризується великою кількістю кольорів і тематичних дизайнів під різні заходи. Серед переваг:

 • легкість та компактність;
 • не містить шкідливих речовин для людини;
 • посуд не б’ється і не кришиться;
 • має погану тепловодність, що є плюсом, оскільки не обпалює руки;
 • не деформується;
 • прийнятна ціна, яка можна порівняти з гідною якістю.

Хочеться відзначити, що паперовий посуд у сучасних реаліях є дуже актуальним. А для закладів — це турбота про клієнта та їхню репутацію.

Пластиковий одноразовий посуд

Пластиковий посуд – безпечний, екологічний і бюджетний. Але треба розуміти, навіщо ви вибираєте тару. Допустимо, полістирольні вироби для гарячого не призначені. При зіткненні з теплою їжею можуть виділяти стирол, небезпечні для організму. Для перших та других страв найкращим рішенням у використанні будуть поліпропіленові тарілки. Для чаю, кави чудово підходять склянки з поліпропілену, але не для алкогольних напоїв. Якщо наливати алкогольні рідини у такі стаканчики, то виділяються формальдегіди та фенол.

Привабливість одноразового пластикового посуду полягає в її:

 • гігієнічності;
 • герметичність;
 • економії вашого часу;
 • зручність;
 • екологічності;
 • креативному використанні.

З пластиковим посудом вам не потрібно думати про те, що він розіб’ється і куди його можна скласти.

Використання одноразового посуду будинку

пластиковая посуда для дома

Завдяки практичності та компактності одноразова тара у різних формах увійшла в життя сучасної людини. Пластикові склянки використовуються для соків, чаю або кави, а одноразові пластикові кришки перешкоджають проливанню та обезвожують від опіків у динамічному ритмі. Але наскільки необхідний такий посуд для дому?

Зручно чи ні?

Одноразовий посуд зручний? Звісно, ​​це зручно. Хоча б тому, що не треба мити посуд. Також дуже рятує на пікніках та різноманітних заходах. Єдине, про що можна шкодувати, так це те, що не вигадали каструлі та сковороди для одноразового використання.

Якщо порушити питання глибше, ніж на поверхні, то відповісти щодо зручності однозначно не можна. Наведемо кілька аргументів, які і “за” і “проти”:

 • Якщо використовується щільний пластик, то одноразовий посуд нічим не гірший за керамічний.
 • Використання одноразових стаканчиків – зручність 50/50. Оскільки для води зручно, а от для чаю чи кави на постійній основі задоволення не отримаєш.
 • Виделки, ложки та ножі – це взагалі окрема історія. У домашньому побуті – це незручно. Для фастфуду – добре, але вже для нарізки м’яса не дуже.

Скажімо так, одноразовий посуд зручний за конкретних обставин, у постійному використанні краще залишити скляний, керамічний або фарфоровий.

Вигідно чи ні?

Питання вигідності – це індивідуально. У кожного свої фінансові можливості та свій підхід. Хтось використовує калькулятор, хтось подумки робить прорахунок.

Якщо розглядати аргументи “за вигоду”, то тут:

 • Купили оптом – заощадили. За вартістю плюс-мінус як набір гарного керамічного посуду.
 • Економія миючого засобу, води, губок та інших витратних матеріалів.
 • Економія часу. Поїв – викинув – забув про турботи.

Якщо розглядати аргументи “проти”, то:

Усі “за” множимо на термін експлуатації керамічного посуду. Висновки робіть самі.
Неправильне використання одноразового посуду може негативно вплинути на організм. Щоправда, чомусь про це при виборі мало хто замислюється.

Варто чи не варто користуватися вдома

Тут необхідно враховувати кілька моментів:

 1. Миття посуду – це “головний біль” батькам, але дисциплінуючий фактор для дитини.
 2. Збільшується кількість побутового сміття. А про захист навколишнього середовища не варто забувати!
 3. Замінити повністю звичайні прилади не вдасться. Особливо під час сервірування святкового столу.

Отже, що потрібно повністю відмовлятися від використання одноразового посуду будинку? Ні, не варто. Найчастіше, вона дуже рятує. Тут важливо підійти до питання розумно та доцільно. При виїзді на природу, під час ремонту, на дитячому святі це 100% знахідка.