Світ навколо пластикових стаканчиків

Купольные стаканы

Одним із матеріалів, який дійсно обговорюється, коли мова заходить про упаковку, є пластик. Через це існує безліч думок про те, чи корисний пластик для навколишнього середовища та наскільки він стійкий.

Ми в Optipak пропонуємо кілька різних пластикових пакувальних рішень, оскільки це один із найміцніших існуючих матеріалів. Це, звичайно, також робить нас трохи упередженими з погляду пластику та його плюсів та мінусів. У цьому пості ми постаралися зібрати всі питання, пов’язані із пластиковими стаканчиками. Отже, ми обидва розглянемо, як виготовляються пластикові та пластикові стаканчики, різні типи пластику, і наприкінці ми поговоримо про їхній життєвий цикл.

Як виготовляють пластик?

Спосіб виготовлення пластику залежить від того, який тип пластику використовується для пластикових стаканчиків. Отже, почнемо з розгляду трьох різних типів пластику, які використовуються для виготовлення пластикових стаканчиків. Вид пластику, який використовується для виготовлення пластикових стаканчиків, також дуже впливає на їх вплив на навколишнє середовище (пізніше ми докладно розглянемо вплив на навколишнє середовище). Існує три різних типи пластику: ПЕТ, ре-ПЕТ та ПЛА.

PET -пластик

ПЕТ означає поліетилентерефталат, що є найпоширенішим типом пластику. Він особливо використовується для пляшок і гнучкіших пластикових матеріалів, оскільки він дійсно міцний, і при правильному зборі його можна переробити і використовувати для іншого вторинного ПЕТФ. Це також матеріал, що найчастіше використовується для виготовлення пластикових стаканчиків, тому що його багато, і він схвалений для контакту з харчовими матеріалами.

Пластик виготовляється з нафти, яка є фракцією сирої нафти у процесі переробки, коли нафту поділяється на нафту, водень та інші фракції. Потім масляний екстракт нафта стає пластичним в результаті процесу, що називається полімеризацією. У процесі етилен і пропілен з’єднуються з утворенням полімерних ланцюгів, з яких і складається ПЕТ-пластик.

rPET пластик

rPET означає перероблений поліетилентерефталат, і це тип переробленого пластику, що найбільш часто використовується, оскільки довговічність ПЕТ дозволяє легко переробляти і при цьому забезпечувати високу якість. Перероблений ПЕТ стає більш широко використовуваним видом пластику, і все більше компаній намагаються виробляти свою продукцію з вторинного ПЕТ замість звичайного ПЕТ. Особливо це стосується будівельної галузі, де із вторинного ПЕТ-пластику виготовляється більше вікон. Насправді це може бути оправа для окулярів.

Коли матеріал ПЕТ відсортований, матеріали подрібнюються на частинки, відомі як пластикові пластівці, трохи схожі на паперову масу. Чистота і те, наскільки добре ці пластикові пластівці розкладаються, а також наскільки добре миються і ополіскуються від бактерій, визначатимуть якість переробленого пластику. Перш ніж матеріали будуть висушені та готові до використання у виробництві інших матеріалів, вони проходять процес видалення неплавких забруднювачів.

PLA -пластик

PLA – це скорочення від PolyLacticAcid , свого роду біопластика. Це найбільш широко використовуваний біопластик у світі. Пластмаса PLA широко використовується як матеріал як для упаковки, будівництва, так і для інших продуктів через те, що її називають біопластиком. Пізніше ми дізнаємось, наскільки це екологічно. Одна з основних проблем з пластиком PLA полягає в тому, що пропозиція набагато нижча від попиту на нього, тому ціни на нього набагато вищі, ніж на PET і rPET пластик.

PLA -пластик – це поліестер, отриманий із матеріалів рослинного походження, таких як кукурудзяний крохмаль або цукрова тростина. При використанні цього для пластику PLA є кілька кроків. Використовувані матеріали проходять мокрий помел, у якому крохмаль відокремлюється від інших матеріалів, які витягуються з рослинного матеріалу. Потім крохмаль змішують із кислотою чи ферментами і, нарешті, нагрівають. Кукурудзяний крохмаль стане D -глюкозою, а потім пройде процес ферментації, який перетворить його на молочну кислоту.

Як роблять пластикові стаканчики?

Коли справа доходить до пластикових стаканчиків і способів їх виготовлення, насправді має значення одноразові це або багаторазові пластикові стаканчики. Ви також можете знати багаторазові пластикові стаканчики як жорсткі пластикові стаканчики. Тип пластикового стаканчика впливає як спосіб його виробництва, а й у його вплив на довкілля і те, навіщо він зазвичай використовується.

Пластикові стаканчики виготовляються за допомогою процесу, званого литтям під тиском, при якому пластикові матеріали змішуються з рідинами та вставляються в шаблон для пластикових стаканчиків, який визначає розмір та товщину стаканчиків.

Процес лиття під тиском починається з поміщення сировини в машину, яка називається бункером. Насправді машина просто постійно змішує пластик з іншими матеріалами, необхідні для отримання кінцевого результату. Коли матеріали будуть змішані, вони будуть залиті в шаблони, і коли вони матимуть правильну товщину та розмір, вони залишаться у шаблоні та охолонуть. Залишилося лише повільно нагріти пластикові стаканчики, щоб видалити зліпок із поверхні.

Отже, що впливає на те, чи будуть пластикові стаканчики одноразовими або багаторазовими, залежить від шаблонів, які використовує виробник. Насправді це все ще досить велика установка для виробника, що також є причиною того, що виробники спеціалізуються на виробництві одноразових пластикових стаканчиків, або на багаторазових пластикових стаканах.

Друк на пластикових стаканів

Напої на виніс стають все більш впливовою частиною нашого життя, а також стають частиною багатьох інших кафе, барів соку тощо. Чому також важливо, щоб невеликий соковий бар відрізнявся від інших конкурентів. Друк на пластикових стаканчиках – відмінний спосіб зробити це, насправді це може бути і найпростіший спосіб, тому що соковижималці вже потрібні пластикові стаканчики для продажу на винос. Ми допомагаємо багатьом клієнтам наносити друк на пластикові стаканчики, і ми працюємо з кількома виробниками, які мають різні методи друку на пластикових стаканах. Ми розглянемо різні методи друку на пластикових склянках, флексодрук, офсет. друк, тамподрук та цифровий друк.

печать на стаканах пластиковых

Тамподрук

Тамподрук є найчастіше використовуваним методом друку на пластику і особливо на пластикових стаканчиках у невеликих кількостях, тому що тамподрук дійсно гарний для друку на опуклих поверхнях. Метод тампонного друку працює як ефект тиснення, при якому фарба береться безпосередньо з друкарської форми та наноситься на гнучку силіконову подушку, а потім наноситься на пластикові стаканчики для друку. Причина, через яку тампонний друк не набула широкого поширення в інших категоріях, полягає в тому, що важко зробити друк, що покриває всю поверхню, і краще робити друк на кожній стороні чашки.

Флексодрук

Флексографський друк в основному використовується для друку на поверхні опуклої пластикової упаковки у великих кількостях. Це пов’язано з високою вартістю друкованої форми та налаштування друкованих форм, тому що вам потрібна друкована форма для кожного кольору. Метод флексографічного друку працює з роликами, які накручуються безпосередньо на пластикову чашку для нанесення відбитка, щоб забезпечити швидший та найдешевший метод друку. Друкарські форми виготовлені із пластику, тому їх можна використовувати для друку багатьох чашок, перш ніж їх потрібно буде замінити.

Офсетний друк

Офсетний друк — найпоширеніший метод друку, коли йдеться про друк великих тиражів. Цей метод друку особливо використовується для журналів, газет та продуктів, які необхідно друкувати на ньому у великих обсягах. У технології офсетного друку використовуються друковані форми з алюмінію, які потім переносять відбиток на гумову ковдру, яка накочує відбиток на виріб. Він називається офсетним, тому що друковані форми друкують продукт не безпосередньо, а на рулоні. Офсетний друк, ймовірно, є найбільш ефективним методом друку, але насправді він також забезпечує найбільш точну перенесення кольорів. Саме тому все більше виробників пластикових склянок вибирають цей метод друку, оскільки друк виходить точним на опуклих поверхнях і прозорому тлі.

Цифровий друк

Коли справа доходить до пластикових стаканчиків, ми не маємо знань чи можливості досліджувати нас до знань людей, які могли б робити пластикові стаканчики з цифровим друком. В основному це пов’язано з тим, що цифровий друк як метод використовує кольори CMYK , а технологія друку кольорів CMYK на пластикових стаканчиках сьогодні недоступна. Якби цифровий друк був доступний для пластикових стаканчиків, це допомогло б знизити мінімальний обсяг замовлення та початкову вартість, оскільки вартість друкованої форми близька до нуля.

Навіщо використовуються пластикові стаканчики?

Як ми вже говорили, є два різні типи пластикових стаканчиків, які можна використовувати для напоїв на винос. Це багаторазові пластикові стаканчики або одноразові пластикові стаканчики. Два різні типи пластикових стаканчиків зазвичай використовуються в різних умовах.

Одноразові пластикові стаканчики

Одноразові пластикові стаканчики зазвичай використовують на відкритих заходах, де люди можуть посидіти зі своїми друзями. Одноразові пластикові стаканчики, звичайно, переважно використовуються для напоїв на винос з кафе, соковижималки або молочного коктейлю з місцевого крижаного бару. Пластикові стаканчики прозорі, що дозволяє легко показати напій усередині, і вони дуже міцні, тому їх можна використовувати як для алкогольних, так і безалкогольних напоїв.

Одноразові пластикові стаканчики іноді можуть конкурувати з багаторазовими пластиковими стаканами, в яких організатори заходу повинні використовувати склянку для напоїв. Це особливо актуально на фестивалях та дводенних заходах, коли учасники можуть дуже погано використовувати пластикові стаканчики, і тому було б вигідніше використовувати одноразові пластикові стаканчики.

Багаторазові пластикові стаканчики

Багаторазові пластикові стаканчики бувають двох видів. Один із видів використовується для безалкогольних та алкогольних напоїв, тому що вони трохи прозорі. Інші типи використовуються для гарячих напоїв, таких як кава та чай, тому що деякі з них зроблені з рукавом, який захищає клієнтів від опіків рук.

Прозорі багаторазові пластикові стаканчики в основному використовуються в закритих спільнотах, це може бути парк розваг, де різні магазини повинні використовувати одні й ті самі багаторазові пластикові стаканчики, і таким чином їх легко збирати, мити і використовувати повторно.

Багаторазові пластикові кавові чашки також переважно використовуються в закритих приміщеннях, але частіше на ярмарках та професійних закритих заходах. Насправді вони також використовуються багатьма споживачами, щоб принести свою ранкову каву в офіс, оскільки ви можете отримати кришку для чашок. У деяких великих офісах також є багаторазові пластикові кавові чашки, тому що співробітники часто переїжджають із різних відділів і хотіли б приносити свою каву із собою.

Що екологічніше?

Коли йдеться про екологічно чисті продукти та забезпечення того, щоб продукти ставали більш екологічними. Часто основна увага приділяється тому, як продукти розкладаються або можуть бути перероблені, часто ми забуваємо про наслідки та викиди CO2 під час виробництва продуктів. У цьому розділі ми постараємося розповісти про викиди CO 2 із багаторазових та одноразових пластикових склянок у процесі виробництва та про те, що це означає для їхньої екологічності.

У знайдених нами статтях по цій галузі ми знайшли лише статтю, в якій порівнюються одноразові стаканчики з пінопласту та паперу як матеріалу, вони порівнюють його із багаторазовими стаканчиками із пластику та кераміки. Оскільки в дослідженні не порівнюються одноразові пластикові стаканчики та багаторазові пластикові стаканчики, то для отримання найближчого результату ми використовуємо одноразові стаканчики зі спіненого матеріалу як одноразову склянку для порівняння з багаторазовими пластиковими стаканчиками. Це з тим, що викиди СО2 під час виробництва одноразових стаканчиків з піноматеріалу і одноразових пластикових стаканчиків майже збігаються.

Дослідження приходить до висновку, що якщо ми беремо до уваги CO 2 , що виділяється під час виробництва та протягом терміну їх служби (миття багаторазових стаканчиків), то багаторазові пластикові стаканчики необхідно використовувати 30 разів, щоб викид CO 2 був таким самим, як і одноразових. пластикові склянки. Тоді висновок полягатиме в тому, що пластиковий стаканчик або багаторазовий пластиковий стаканчик є найбільш екологічним пластиковим стаканчиком, залежить від того, скільки разів багаторазові пластикові стаканчики насправді використовуються повторно. У датському парку розваг Tivoli кажуть, що їх багаторазові пластикові стаканчики в середньому використовуються повторно 6 разів, що закритий парк.

Як розкладаються пластикові стаканчики?

Те, як і чи будуть пластикові стаканчики працювати з багатьма іншими речами в цьому пості, залежить від того, з яких матеріалів вони виготовлені. щойно переробив. Тому ми розділимо його на ці дві категорії.

PET та rPET

На жаль, ПЕТ та РПЕТ не здатні розкладатися в природі, а також не можуть розкладатися в комерційних машинах для розкладання. Чому так важливо, щоб пластик збирали та викидали, по можливості його потрібно збирати та відправляти на переробку. В основному, коли пластик викидається, його відправляють енергетичним компаніям, де його можна спалювати як біопаливо.

PLA

PLA , як і PET , і rPET не розкладаються за своєю природою, тому називати пластикові стаканчики з PLA біорозкладними трохи натягнуто. Але PLA -пластик розкладається на спеціальних промислових об’єктах, а PLA -пластик може розкладатися тільки на цих об’єктах, тому що його потрібно витримувати за певної температури у суміші з деякими хімікатами не менше 60 днів, після чого він почне розкладатися. Тому дуже важливо, щоб пластикові стаканчики з PLA збиралися та вирушали на правильні об’єкти, щоб вони могли зіпсуватись.

Проте є дві проблеми: ці промислові підприємства з розкладання PLA -пластику негаразд поширені й переважно поширені Великобританії. Інша проблема полягає в тому, що сортувальні підприємства не можуть визначити, чи виготовлені пластикові стаканчики з PLA або PET пластику, і якщо PET пластик потрапляє до тих самих машин, що і PLA пластик, це може зруйнувати весь процес деградації.

Як щодо можливості вторинної переробки?

Ідеальний спосіб зробити пластикові стаканчики та пластмасові матеріали більш екологічними – переконатися, що пластик переробляється та перетворюється на нові продукти. Це одночасно гарантує, що олія не буде використана у виробництві, а буде повторно використана. Це також гарантує, що при виробництві пластику викидається менше СО2, тому що нам не потрібно піднімати нафту з-під землі.

Можливість вторинної переробки матеріалів залежить від того, з якого матеріалу виготовлені пластикові стаканчики. Ви швидко помітите, що між різними матеріалами є багато спільного як з точки зору того, як вони переробляються, так і з точки зору того, що ускладнює їх переробку.

PET

Як ви, напевно, вже здогадалися, ПЕТ-пластик підлягає вторинній переробці. Однак є кілька випадків, коли ПЕТ-пластик важче переробляти. Це особливо важливо, якщо пластик використовується для пакування харчових продуктів, тому що процес переробки матеріалів, які контактували з харчовими продуктами, відрізняється від процесу переробки для інших цілей, таких як будівельні роботи. ПЕТ-пластик із харчових матеріалів зазвичай виявляється разом з рештою ПЕТ-пластику, можливість вторинної переробки ПЕТ-пластику залежить від того, наскільки добре працює система сортування сміття в країні.

Найкращий спосіб забезпечити переробку більшої кількості ПЕТ-пластику — надати можливість сортувати ПЕТ-пластик, який контактував з харчовими продуктами, у відро для сміття, а решта — в інше. Це забезпечить відправлення всього ПЕТ-пластику на відповідні підприємства з переробки, тому нічого не потрібно відправляти на спалювання, якщо в країні немає об’єктів для переробки.

rPET

Коли справа доходить до розкладу rPET- пластика, вона фактично така ж, як і у PET – пластика, але rPET- пластик може перероблятися лише близько 9 разів. Коли пластик rPET буде перероблений понад 9 разів, якість пластику буде недостатньо високою, а виробники пластикових виробів не хочуть пропонувати продукцію такої якості.

PLA

PLA -пластик можна переробляти так само, як і PET – пластик, проте є кілька проблем, які можуть ускладнити процес переробки PLA -пластика. По-перше, оскільки PLA – пластик не такий міцний матеріал, як PET – пластик, кінцевий матеріал із переробленого PLA -пластика не користується великим попитом у виробників. По-друге, PLA – пластик не може бути перероблений у тому ж процесі, що і PET – пластик, оскільки процес переробки PET -пластика фактично зруйнує ферменти в PLA – пластику, тому він не зможе бути перетворений на продукти.

Спосіб отримати більше переробленого пластику PLA – це створити простішу систему сортування та забезпечити відправку різних пластикових матеріалів на відповідні підприємства з переробки.

Які нові інновації в промисловості пластикових стаканів?

Інновації в промисловості пластикових склянок насамперед пов’язані з їх впливом на довкілля. Це має сенс, оскільки вимоги споживачів до розміру, якості та мінімальної кількості замовлених пластикових стаканчиків не змінюються.

Пластикові стаканчики rPET

Пластик rPET як матеріал для пакування харчових продуктів не набув широкого поширення, в першу чергу через те, що матеріал важко підібрати відповідно до вимог до матеріалів, що контактують з харчовими продуктами. Але через покращені процеси очищення та видалення колишніх хімікатів деякі виробники пластикових стаканчиків поступово отримують дозвіл на використання пластику rPET у своєму виробництві. Ми знаємо одного виробника в ЄС, якому було дозволено використовувати rPET для виробництва пластикових стаканчиків, тому їх пластикові стаканчики на 50% складаються з переробленого пластику. Вони пропонують можливість отримання 100% переробленого пластику як матеріал, але через якість пластику у них високий мінімальний обсяг замовлення.

Інше велике нововведення у пластикових стаканчиках насправді пов’язане не зі стійкістю, а з методами друку на них. Багато виробників намагаються зробити так, щоб їхня продукція могла друкувати офсетним друком замість флексо- або тампонним, завдяки вищій якості друку на пластикових стаканчиках і меншим витратам на обробку.

Останнє нововведення, над яким, як ми знаємо, працюють деякі виробники пластику і працюватимуть протягом наступних багатьох років, – це спосіб розкладання пластику в природі. Нам невідомі виробники пластику близькі до розгадки коду, але ми знаємо, що вони працюють над цим. Але поки що не варто покладати великі надії.

Наші пропозиції щодо інновацій

Як ми з’ясували лише у попередньому розділі, основні інновації у виробництві пластикових стаканчиків та пластикової упаковки для харчових продуктів пов’язані з використанням 100% переробленого пластику. Ми вважаємо, що це чудова ініціатива, і ми збираємося підштовхнути наших виробників до того, щоб зробити це можливим. Однак ми вважаємо, що одна з найважливіших речей, на яких слід зосередитися, насправді знаходиться на урядовому рівні.

Оскільки пластикові стаканчики не можуть розкладатися в природі або на сміттєзвалищах, найкраще, що можна зробити для навколишнього середовища щодо пластикових склянок, – це покращити систему збору та сортування. Якби уряди мали це, вони могли б зосередити свої зусилля на відправленні пластикової упаковки, яку можна переробити, на підприємства з переробки, а пластикову упаковку, яку не можна переробити, слід відправити на заводи, де вона може спалюватись як біопаливо.

Ми також вважаємо, що додаткова ініціатива щодо вдосконалення процесу сортування була б корисною. Ми пропонуємо зробити етикетку, яка має бути нанесена на всі пластикові стаканчики, етикетка не повинна бути небезпечною для кожної країни, щоб компанії могли спростити процес незалежно від того, де використовуються пластикові стаканчики. На етикетці має бути зазначено, з якого пластику виготовлено стаканчики. Для пластикових склянок з PLA має бути етикетка l , для пластикових склянок з PET – ще одна, а для пластикових склянок із rPET – ще одна. Це особливо допомогло б збільшити переробку пластикових стаканчиків, оскільки їх буде відправлено до відповідних центрів переробки.