З чого виготовляють одноразовий посуд?

Пластиковая посуда

Перші паперові тарілки з’явилися в кінці XIX століття. Американський лікар Семюел Дж. Крамбайн з Канзасу з 1908 року проводив кампанію за припинення використання спільного посуду і столових приладів багаторазового використання в їдальнях, які, на його думку, сприяли поширенню хвороб. Американці Лоуренс Луеллен і Х’ю Мур використовували ініціативу доктора Крамбіна для просування свого винаходу у вигляді легких одноразових паперових стаканчиків, які в той час все ще мали форму конуса.

Час минав, росла і популярність цього винаходу, приймаючи все нові і нові форми. Сьогодні асортимент одноразового посуду вражає. Тарілки і стаканчики ми використовуємо повсюдно. З чого ж ця посуд виготовлений? У цьому огляді розбираємося, з чого роблю одноразову тару.

Кому і де потрібна одноразовий посуд?

Пластиковая посуда

Спершу позначимо де найчастіше використовують одноразовий посуд? Через своєї зручності така тара використовується практично завжди і скрізь. Вона дуже функціональна: легка, щодо міцна, відмінно захищає продукт від зовнішніх чинників, герметична, що продовжує термін зберігання, наприклад, харчових продуктів і зберігає їх свіжість довше. Ще однією перевагою пластикової упаковки є її естетичний зовнішній вигляд – полімер може бути будь-якої форми і кольору – прозорим або кольоровим, покритим візерунками і принтами.

За такі характеристики таку тару вибирають кав’ярні і на острівці «кава з собою», в закладах «фаст-фуд» де дуже популярна послуга «їжа на винос» також віддають перевагу одноразовій тарі. Та й звичайні люди користуються такою упаковкою. Адже погодьтеся під час виїзду в ліс куди зручніше взяти з собою пластикову тару, ніж тягнути з собою крихке скло або важкий метал. Вони стануть в нагоді під час пікніків і всіх заходів на свіжому повітрі.

Перевагою одноразової упаковки є і те, що не потрібно витрачати час на її миття. Це важливий фактор для власників бізнесу, які можуть заощадити ще й гроші, оскільки не потрібно виділяти бюджет на мийника посуду і миючі засоби.

Матеріали одноразового посуду

Одноразовая посуда

Виробники упаковки для гастрономії повинні дотримуватися певних стандартів при виготовленні асортименту. Ці вимоги викладені в ряді нормативних актів, завданням яких є регулювання виробництва і тестування виробленої упаковки. Одноразова тара в обов’язковому порядку повинна виготовлятися з безпечних матеріалів, які містять токсичних хімікатів, небезпечних для здоров’я людини

Упаковка з пінополістиролу в основному використовується для подачі гарячої їжі, зокрема супів. Полістирол більш міцний, ніж папір, і, крім того, дозволяє надовго зберігати тепло в їжі. Контейнери з пінополістиролу, завдяки своїй високій жорсткості і практичному закриття, що запобігає випадання продуктів, ідеально підходять для перевезення посуду на винос.

Кращим варіантом є поліпропілен. Головною перевагою цього полімеру є високі показники стійкості до високих температур під час нагрівання. Пластиковий стаканчик з гарячою кавою або чаєм без дискомфорту можна утримати в руці, пальці і долоня не буде опікати. Пластик витримує температуру до 135 ° С. Він не реагує з продуктами і не виділяє шкідливих речовин незалежно від температури вмісту. Сама посуд має прозорі стінки. Ще один важливий нюанс полягає в стійкості до хімікатів: альдегідів, спиртів, лугів, кислот високої концентрації. Використовуваний харчовий пластик нейтрально впливає на смак їжі, стійкий до масел і жирів. Їду в такому посуді можна розігріти в мікрохвильовій печі. У контейнерах з даного виду пластику можна заморожувати продукти. Тару можна мити в посудомийній машині.

Ще один дуже поширений в світі пластик для виготовлення тари – полівінілхлорид (ПВХ). Цей пластик вважається найнебезпечнішим і практично не підлягає переробці. З цієї причини його застосування зводиться до виготовлення підлогових покриттів, пластикових труб, склопакетів, натяжних стель, садових меблів.

Меламін – термореактивний пластик. Він дуже твердий і легкий. Органічне промислове з’єднання дозволяє використовувати даний полімер для виготовлення салатник, піал і мисок, а також страв і підносів різної форми від овальних до прямокутних, які своїм дизайном гармонійно підійдуть під стиль багатьох столових сервізів. Стійка до розтріскування, міцна, з гладкою структурою, меламиновая посуд розглядається як найвдаліше досягнення хімічної промисловості. Як правило, вона розрахована для подачі холодних закусок, напоїв.

Використання екологічної упаковки поступово стає одним з вимог ринку. Зростаюча поінформованість суспільства в області екології і зміна звичок харчування змушують виробників упаковки використовувати екологічно безпечні рішення. Крім того, виробничий процес набагато більш екологічний, так як не виділяє шкідливих газів і не сприяє збільшенню парникового ефекту. Проста, безпечна і біоразкладається упаковка – це майбутнє здорової нації та чистої планети!

А ще з чого роблять одноразовий посуд?

Паперова одноразовий посуд знайшла широке застосування в гастрономії. Така упаковка ідеальна для зберігання кондитерських виробів, тортів або печива, а також в ролі упаковки для фаст-фуду – для піци, тарілочок, одно- і двошарових склянок і картонних коробок для сендвіча або картоплі фрі. Папір є природним ресурсом і підлягає переробці. Існують і інші матеріали: дерево, кукурудзяний крохмаль, різноманітні крафтового і еко-матеріали.

На сайті компанії «Оптіпак» представлено широкий асортимент пет продукції, призначеної для пакування та зберігання харчових продуктів. Компанія Optipak слід останнім тенденціям у виробництві упаковки, ми приділяємо увагу питанням екології. Це спонукало нас впровадити технологію, що дозволяє максимально економити природні ресурси навколишнього середовища. Ми виробляємо упаковку з вторсировини і биоразлагаемого пластика.

Спостерігаючи за ринком і аналізуючи потреби наших існуючих і потенційних клієнтів, а також реалізуючи бачення наших клієнтів в області системних сервісних рішень в підприємствах громадського харчування, що працюють у багатьох галузях, ми розробляємо нові ідеї і впроваджуємо концепції ефективної розробки упаковки.

Ми пропонуємо найдоступніші ціни на ринку і доставку по всій Україні. Можливо під замовлення розробити необхідну форму тари, підібрати розмір і обсяг.